Nasza misja

O pracowni Miedzianej Magii

 
Wszystkie prace z naszej pracowni powstają w indywidualnym, twórczym procesie. Każda praca jest wynikiem medytacji, fascynacji symbolem, pięknem kryształu, nawiązaniem do inspiracji jakie daje nam natura.
Kieruję nami pasja tworzenia, rozwoju, doświadczania siebie i swoich możliwości w tworzeniu jak i fascynacja łączeniem różnych technik w pracy z miedzią.
Ci z Was którzy obdarzyli nas zaufaniem i wolnością tworzenia wiedzą, że pracujemy nad Waszymi projektami w medytacji, skupieniu i indywidualnej intencji. Tworzenie dla Was jest przede wszystkim spotkaniem się w rozmowie, słuchaniu, skupieniu na Waszej wizji i potrzebie. Wiemy, że biżuteria to nie tylko ozdoba czy przypadkowy zakup. To magiczny przedmiot bliski sercu, pamiątka, symbol który daje siłę, wyraz miłości i przyjaźni. Cieszymy się i dziękujemy za każdym razem gdy dane nam jest być częścią tego procesu.
Jak pracujemy?
Proces twórczy zaczyna się od rozmowy i wizualizacji. Następnie przygotowujemy kilka propozycji projektowych i wybieramy najlepszą dla Was wersję i rozpoczynamy pracę nad projektem. Dzielimy się z Wami procesem twórczym aż do momentu powstania gotowej pracy.
Na naszych stronach internetowych dostępne są również gotowe projekty które możemy powtórzyć.
Lubimy wyzwania, nietypowe pomysły, ale i te eleganckie i klasyczne. Często to Wy i Wasze wizualizacje są dla nas cudowną inspiracją za co serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dzielenia się nimi!
Nasza biżuteria
Na samym początku naszej twórczej drogi połączyła nas miłość do miedzi i trwa niezmiennie do dzisiaj. Tak mamy, że wszystko co powstaje w naszej pracowni jest miedziane, stąd też jej nazwa Pracownia Miedzianej Magii.
Nie musimy Was przekonywać o właściwościach zdrowotnych miedzi, znajdziecie na ten temat szeroki zakres publikacji dostępnych w internecie. My w tworzeniu chcemy pokazać piękno miedzi jako materiału o doskonałych walorach estetycznych i plastycznych stąd cały czas poszukujemy nowych technik i sposobów aby wykorzystać jej potencjał. Po prostu, czujemy jej magię chcemy ją przekazać Wam.
Pracujemy wyłącznie w czystej miedzi pozbawionej domieszek i nie pokrytej izolatorem.
Z szacunku do natury i w wyniku fascynacji jej pięknem oprawiamy tylko naturalne, niedobarwiane kamienie. W naszych pracach znajdziecie też drewno, szkło i ceramikę.
W naszym warsztacie nie posiadamy skomplikowanych urządzeń pozwalających na wytwarzanie przedmiotów na wielką skalę. Pracujemy przede wszystkim ręcznie wykorzystując w pracy podstawowe narzędzia jubilerskie. Pozwala nam to osiągać najlepsze rezultaty i satysfakcjonujący poziom precyzji.
Jak dbać o biżuterię miedzianą?
Miedź w naturalnym procesie utleniania z czasem ciemnieje. Możemy ten proces odwrócić domowym sposobem zanurzając na kilkanaście minut naszą biżuterię w roztworze soli z sokiem z cytryny lub octu. Po tym zabiegu biżuterię dokładnie myjemy w ciepłej wodzie z mydłem i bardzo dokładnie osuszamy bowiem miedź nie lubi wilgoci i należy ją przechowywać w suchym miejscu.
Polecamy płyn do czyszczenia metali kolorowych Cuprum, nie drogi i łatwo dostępny. Nanosimy na szczoteczkę odrobinę płynu i szczotkujemy naszą biżuterię, następnie myjemy w ciepłej wodzie z mydłem i dokładnie osuszamy.
Na koniec możemy wypolerować naszą biżuterię szmatką juchtową, efekt jest rewelacyjny i blask miedzi idealnie wydobyty.